DLA MEDIÓW

Fundacja INLEGIS działa od 2018 r. Od początku skupiamy się na wywłaszczeniach pod cele publiczne.

Zabiegamy o to, by obowiązujące w Polsce regulacje jak najlepiej chroniły prawa wywłaszczanych, jako strony słabszej w procedurze wywłaszczeniowej i wspieramy tych, którzy zmagają się z przewlekłością postępowania.

Reprezentujemy podmioty słabsze w postępowaniach przeciwko Skarbowi Państwa i korporacjom. Jesteśmy zespołem złożonym z radców prawnych z wieloletnim doświadczeniem, prowadzących działalność edukacyjną i doradztwo prawne oraz aktywistów zaangażowanych w obronę praw człowieka.

25 Września 2023

Na portalach Agory wyświetlane są bannery zachęcające do wejścia na stronę kampanii społecznej „Jak przeżyć wywłaszczenie?” Do 15 października 2023 r. spotkać je można będzie m.in. na www.Gazeta.pl, www.Plotek.pl, www.kobieta.gazeta.pl. Akcję zawdzięczamy wsparciu, jakiego Fundacji INLEGIS udzieliła Fundacja Agory.

18 Września 2023

W ramach kampanii społecznej ”Jak przeżyć wywłaszczenie” rozpoczęliśmy publikowanie cyklu artykułów edukacyjnych na portalu Farmer.pl. Pierwszy o tym, dlaczego nie warto być biernym. Kolejne można będzie znaleźć na stronie wiadomosci.

A nasze spoty do 29 września można usłyszeć w TOK FM.

15 Września 2023

Fundacja INLEGIS rozpoczęła kampanię społeczną ”Jak przeżyć wywłaszczenie”, finansowaną ze środków pochodzących z 1.5% podatku. Kampania zaplanowana została od 15 września do 15 października 2023 r.

ZESPÓŁ FUNDACJI

Barbara Czerniawska

BARBARA CZERNIAWSKA

PREZES FUNDACJI

Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim; podstawowy kierunek poszerzyła studiując wybrane zagadnienia w Instytucie Historii Sztuki UW. Zawodowo zajmuje się komunikacją strategiczną: tworzy i wdraża strategie komunikacji z otoczeniem. Jest ekspertem w zakresie zarządzania reputacją marek w mediach: firm, osób, usług, produktów. Jej pasją jest sztuka i ekologia. Zaangażowana społecznie w obronę łamanych praw człowieka i ochrony przyrody.

MIROSŁAW OCHOJSKI

PRZEWODNICZĄCY RADY FUNDACJI

Menadżer, prawnik, twórca i Prezes zarządu INLEGIS Kancelarie Prawne, prokurent w Kancelarii Prawnej INLEGIS Kołodziej Nogala sp.k.

Prawnik specjalizujący się w dziedzinie odszkodowań za wywłaszczenie nieruchomości. Działa pro bono w ramach Fundacji INLEGIS. Jest autorem licznych publikacji na temat prawnych aspektów wywłaszczeń nieruchomości.

M. Ochojski jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studiował również psychologię biznesu na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

Jako prokurent w Kancelarii Prawnej INLEGIS Kołodziej Nogala sp.k. wspiera klientów w sprawach z zakresu prawa wywłaszczeniowego, nieruchomości, oraz spółek prawa handlowego.

Biuro Fundacji INLEGIS

FUNDACJA INLEGIS